LIKÖRSET I SCHATULL, barockstil, 1900-tal.

Bestående av 4 karaffer med propp samt 16 fasettslipade glas. Schatullet rektangulärt med rotfaner. Sidor av fasettslipat glas. Kulfötter. L 35, b27, h 30. Nyckel finns.

Obet slitage, ett glas något annorlunda.

Utropspris
4 000 SEK