Bord i teak, med totalt sex lådor samt tre hyllfack på baksidan. Stol klädd i svart skinn, stomme i teak och brännmärkt Höng Stole. Bordets mått L 144 B 74 H 72. Nyckel finns.
Bruksslitage. Bordets skiva med smärre märken och repor. Stolens läder med rispor samt slitage.