Smycken
325767

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, Saurum, Kuopio, Finland, samt HÄNGEN, 3 st, silver. 1900-talets slut. Tot. vikt ca 17,7 g.

Manschettknappar med pärlemor, l 1,9.
Ett pärlformat hänge, l 3,3, ett med ametist samt ett med klara stenar. Delvis otydl. stämplar.

Slitage, ärg.

Utropspris
120 EUR