SOFFGRUPP, 3 delar, "Minerva" Peter Hvidt & Orla Mölgaard Nielsen, France & Son, Danmark, 1960-tal.

Teak. Två dagbäddar / soffor, l ca 190. Tygklädsel. Soffbord med flätad underhylla, l 77, b 77, h 64.

Skiva med kraftig torrspricka, slitage, repor, avslag. Fuktmärken. Senare tygklädsel. Fläckar.

Utropspris
8 000 SEK