DOSOR, 4 ST, SAMT CIGARETTETUI, silver, bland annat Christopher Creutz, 1859, Stockholm. Vikt tot 359 g.

Cigarettetui med driven dekor på locket. Förgylld på insidan, silverhalt 830, utländska stämplar. L 8,3, B 7, H 2.
Avlång dosa med ciselerad dekor, förgylld på insidan, Christopher Creutz, 1859, Stockholm. Verksam 1855-1867.
Dosa med lock. Driven dekor. silverhalt 800. Otydlig mästarstämpel, Tyskland. L 6, B 4,5, H 2,3.
Dosa med lock. Gustav Möllenborg, Stockholm, 1889. Verksam 1823-1850 (1930). L 5,5, B 4, H 2,5.
Dosa på fot. förgylld på insidan. GAB, silverhalt 830. 1982. L 5, B 3,2, H 5

Ytslitage.

Utropspris
1 500 SEK