SERVIS, 38 delar, porslin, "Prunus", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Tallrikar 8 st, assietter, 8 st. Serveringsfat, 2 st, karott med lock, äggkoppar, 8 st samt smörask. Kaffekoppar med fat, 8 st, sockerskål samt gräddkanna.

Tallrik med stjärnspricka, assiett med nagg. Faten till kaffekopparna med smärre kantslitage. Smärre bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK