Boett i guld på stål med skruvbaksida. Automatiskt urverk med datumvisning. Ljus urtavla med applicerade siffror. Diam 3,3 exkl. krona. Etui medföljer.
Repor, slitage. Ej funktionstestad. Ej originalband.