PARTI SILVER, 11 delar, Ryssland/Polen, mestadels1800-tal. Tot v 643 g.

Bägare, Moskva, 1870, h 7,5.
Bägare, Polen, 1800-tal, h 7.
Bägare, Minsk, Vitryssland, 1884, h 4,5.
Sked, Moskva, Ryssland, 1845, l 17.
Brevkniv, silver och ben, svenska importstämplar, 1900-tal, l 19.
Skål på fötter, diam 13, h 5,5.
Ljusstake, Moskva, 1860, h 5.
Saltkar, ett par, Kostroma, 1906-1925. H 2,5, diam 4,5.
Skål, Sankt Petersburg, 1897, h 4, diam 9.
Coaster, Moskva, 1879, diam ca 9,5.

Bruksslitage, bucklor, repor.

Utropspris
3 000 SEK