SKÅP, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Drickamålat med kurbits, överdel med dörr, hyllinredning, skedhylla, skrivklaff, lådinredning, underdel med dörrpar och senare låda och hylla, kulfötter. L 103 b 39 h 197. Räkning på möjl renovering 1927 medföljer. Endast nyckel till överdel. Nyckel finns.

Renoverat. Kompletterat. Slitage. Avslag. Fläckar. Lagningar.

Utropspris
3 000 SEK