BESTICKUPPSÄTTNING, 57 delar, Österrike-Ungern, sekelskiftet 1800/1900-tal. Silverhalt 800. Vikt ca. 2710 g.

Knivbladen rostfritt stål.
6 knivar, l 24,5
6 gafflar, l 22
6 knivar, l 21,5
6 gafflar, l 17,5
6 skedar, l 22
6 skedar, l 16
6 kaffeskedar, l 11,5
2 förläggare, l 32, 22
2 saltkar med glasinsats, diam. 5
saltsked 7
2 nålfat
6 bestickstöd
Salladbestick, silver/ben
Stekgaffel i rostfritt stål medföljer.

Graverade monogram, salladsgaffeln med skada, sedvanligt slitage.

Utropspris
1 600 EUR