MATTA, Marianne Richter, Östergyllen-serien, AB Wahlbecks Fabriker Linköping, 1950-/1960-tal. Ca 230 x 170.

Röd färgställning. Maskinvävd.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK