KASSASKÅP, tidigt 1900-tal.

KASSASKÅP, tidigt 1900-tal.

Rakform. Tvådelat. Undre del med skåpsdörr, bakomliggande hyllplan. Övre del med skåpsdörr, fyra bakomliggande kassaskåp. Beslag i form av lejonmaskaron. Bemålat för att likna trä. L 80, B 59, H 177.

Slitage. Repor. Hack. Färgbortfall. Flertal nycklar medföljer men alla lås går ej att öppna.

Utropspris
3 000 SEK