DESSERTBESTICK I SCHATULL, 36 delar, förgyllt silver, 1885 samt 1934-44. Bestickens vikt ca 1637 g.

12 knivar, 12 gafflar, 12 skedar.
Knivarna stämplade London 1885, gafflar samt skedar med italienska kontrollstämplar 1934-44.
Schatull i läder, invändigt klädd med röd sammet. Nyckel finns.

En gaffels tand bruten, ett knivblad med nagg. Bruksslitage, repor, ställvis sliten förgyllning. Schatull med slitage och ojämn yta.

Utropspris
1 200 EUR