HÖRNBARSKÅP, Sola Möbler Norge, art déco, 1930-/1940-tal.

Björk och masurbjörk. Inredning med speglar och glashyllor. Underdel med dörrar och bakomliggande hyllplan. Etikettmärkt. L 94. B 57. H 127. Nyckel finns.

Smärre fanerskador, repor, slagmärken och lackskador.

Utropspris
4 000 SEK