GULDMYNT, 10 Francs, 1 Carolin, Sverige, 1868, 3,2 gram.

Carl XV Sveriges Norg. Göth. o. Vend. Konung. diam 1,9.

Cirkulationsslitage och repor.

Utropspris
4 000 SEK