TESERVISDELAR, 23+4 delar, porslin, "Kobolt", Karin Björquist Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

9 koppar med fat samt 4 koppar, 2 kannor, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 10 assietter.

Sprickor, enstaka nagg, repor. Senare lock på en kanna.

Utropspris
1 500 SEK