SERVISDELAR, 48 delar, porslin, Musselmalet, Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl.

1:a sortering.Ljusstake(hel blond), vas (hel blond), stort fat, kakfat, kaffekopp med fat, kaffefat, assiett, två sopptallrikar, liten djuptallrik, djup tallrik, cremekopp, sockerskål med lock, liten sockerskål med lock, saltkar, kaffekanna, uppläggningsfat, 3 askfat, 3 små fat, 5 tallrikar, 4 äggkoppar, terrin med lock. 2:a sortering. 2 tallrikar, 5 små assietter, 5 kaffefat, 2 sopptallrikar, skål, äggkopp och liten gräddkanna medföljer. 33+15+2.

Slitage, nagg, kantskador, lagningar, fläckar, sprickor, repor.

Utropspris
3 000 SEK