Madeleine Pyk – en samling F769

SALONGSBORD. Sengustaviansk stil 1900-talets början.

Mahognyfanér. Oval form. Raka kopplade ben med hylla. L 89, B 67, H 76,5.

Bruksslitage. Märken och repor. Mässingtassar saknas.

Utropspris
1 500 SEK