MATSERVIS, 56 del, porslin, Karlskrona, 1900-talets mitt.

Blomdekor mot benvit botten. Omfattande 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 mellan assietter, 11 små assietter, 4 serveringsfat, 4 serveringsskålar, 1 såskanna, 1 bringare.

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK