Madeleine Pyk – en samling F769

MATSALSBORD, rokokostil, grå-/grönmålning, sannolikt Solgården, 1900-talets senare del. L 370.

Röd randdekor. Stämplade SOL. D 120 x 120. 5 iläggskivor med sarg, vardera L 50. Total mått inkl skivor L 370.

Bruksslitage. Mindre repor.

Utropspris
4 000 SEK