DOSOR, 4 st, silver bla Anders Fredrik Weise, Stockholm 1806, tot ca 142 g.

Lukt samt snusdosor. Ovalt formade med floral dekor och organiska bårder. Rektangulär med organisk dekor och insida, utländska stämplar. Figurativt motiv med utländska stämplar. D ca 5-7. B ca 3-5. H ca 1-2.

Monogramgravyr. Slitage. Anlöpningar. Repor. Smärre bucklor.

Utropspris
5 000 SEK