PARTI SILVER, 5 st, bla Alfred Ambrosius, Stockholm, 1800-tal. Tot vikt ca 252 g.

Bestående av oval nålbricka på fyra lejontassar, organisk dekor, märkt Alfred Ambrosius, Stockholm, 1867. Rund dosa med lock, förgylld insida, märkt Johan Wållers, Linköping, 1844. Rund dosa med lock, förgylld insida, märkt Johan Gustaf Hentzell, Kalmar, 1917.2 serviettringar med floral dekor märkta Israel Sundström, Stockholm, 1905. D ca 4,5-8,5.

Slitage. Anlöpningar. Skador. Bucklor. Repor.

Utropspris
2 500 SEK