Smycken
332671

COLLIER, 2st, odlade saltvattenspärlor lås i 18k guld rödguld resp vitguld, 1950-tal.

Collier, lätt gultonade pärlor, guldlås trol HGR, Stockholm, l 56, diam ca6,98-6,54mm. Collier lås vitguld i form av rosett, sv importstpl, l 55, diam ca6,99-6,30mm.

Slitage. Ställvis kraftigt. Växtmärken. Ytsmuts. Enstaka pärlor med chip.

Utropspris
2 500 SEK