SERVISDELAR, 70 delar, porslin, "Musselmalet", hel blond, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Bestående av 16 mattallrikar, 12 tallrikar, 4 assietter, 11 små assietter, 9 kaffekoppar med fat, 3 kaffekoppar, 6 askfat, 2 ljusstakar, vas, sockerskål, gräddkanna, kakfat, 2 serveringsskålar olika storlekar och form samt karott med lock.

Bruksslitage. Repor. Kantnagg.

Utropspris
10 000 SEK