SERVISDELAR, 122 st, porslin, "Blå blomst, Royal Copenhagen, 1900-tal.

6 äggkoppar, 2 ytterfoder, 2 skålar på fot, cremekopp, salt och pepparkar, 2 tekoppar med fat, 2 cigarettställ, vas, sockerskål samt gräddsnipa, lockurna, lockask, 2 smörknivshållare, såsbåt på fot, 12 djupa tallrikar, kakfat på fot, 2 uppläggningsskålar, 7 uppläggningsfat, 2 lövformade uppläggningsfat, 14 assietter, 12 förrättstallrikar, 12 mattallrikar, 10 askfat. 11 moccakoppar med fat, 14 kaffekoppar med fat.

Bruksslitage, 4 delar med flisa, 4 delar med nagg.

Utropspris
5 000 SEK