Smycken
332829

COLLIER, 18k guld med rubiner tot ca15ct och briljanter tot ca1,40ct. Vikt 24,5g.

Droppslipade rubiner och briljantslipade diamanter med halskedja. L 45,5, integrerat hänge 3,5. Kvalitet på dia Crystal-Top Cape (J-L)/ Inneslutningar.

Smärre bruksslitage. Enstaka rubiner med nagg.

Utropspris
18 000 SEK