KRONOGRAF / SKEPPSUR, Glashütter, Tyskland, 1900-talets mitt.

Märkt: VEB Glashütter Uhrenbetriebe Glashütte. Nr 4375. I etui av mahogny med handtag av mässing. 18,5x18,5.

Slitage samt mindre ytskador. Fungerar men inte funktionstestad.

Utropspris
800 EUR