SPEGEL MED KONSOLBORD, empirestil, 1800-/1900-tal.

Förgyllt och bronserat. Riklig pastellagedekor av blommor och bladverk samt urnor. Konsolbord med vit marmorskiva. L 100. Spegelns L 95. B 41. Bordets H 84. Spegelns H 160. Totalt H 244.

Repor. Slagmärken. Pastellage med smärre skador, en bit saknas. Skiva med spricka.

Utropspris
8 000 SEK