Madeleine Pyk – en samling F769

SERVISPORSLIN, 14 delar, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Tillbringare, 1 mattallrik, 6 entrétallrikar, smörask med lock, 2 fat, 2 skålar samt lockskål. Mattallrikens Diam 24.

Bruksslitage. Smärre krackelyr och glasyrdefekter.

Utropspris
1 500 SEK