VAS samt SKÅL, glas, bla Sven Palmqvist, Orrefors,1900-talets mitt.

Regnbågsfärgat glas i oval form. Märkt Vicke Lindstrand, Kosta. Grönfärgat glas med prickar, märkt Sven Palmqvist. D ca 16. H ca 21,5.

Slitage. Repor. Rispor. Kantnagg. Inskription.

Utropspris
2 000 SEK