SÄNGAR 2 st, jugend, fanerad med masurbjörk och björk, Finland 1912.

Bronserad dekor. Tillverkad 1912 av tukthusfången J. Vainiamaa. H 118,5 och 94.
Yttermått 90 x 196. Innermått 190 x 83

Bruksslitage, skråmor.

Utropspris
300 EUR