SKRIVMASKIN SAMT SYMASKIN, tidigt 1900-tal.

Skrivmaskin, Remington, svartlackerad. Märkt "Made at Ilion, New York, USA". L 32. Symaskin svartlackerad dekor av bladverk. H 28. L 44.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Repor. Delar saknas till symaskinen.

Utropspris
1 000 SEK