KAFFESERVISER, 49 delar. Rosenthal.

Modell "Sans Souci". Bestående av 10 mocca-koppar m fat, 12 kaffekoppar m fat, 6 te-koppar m fat, 12 assietter, 3 kannor i olika storlek, 3 gräddkannor i olika storlek, 3 sockerskålar m lock, olika storlek, 1 mindre sockerskål
(49) Några udda fat och koppar medföljer.

Bruksslitage. Mindre kanna utan lock samt m nagg i inre mynning. Liten gräddkanna m nagg. Något fat m nagg.

Utropspris
2 500 SEK