VAS samt TRIPOD, porslin, sannolikt Kina 1800- samt 1900-tal.

Balusterformad vas med krusad mynning, i s.k. chüng-glasyr. Tripod med ljusblå glasyr. H 10-20,5.

Slitage. Krackelyr. Smärre repor. Tripod med litet nagg på fotens slut.

Utropspris
1 500 SEK