Madeleine Pyk – en samling F769

SALONGSGRUPP, 4 delar, Kina, 1800-/1900-tal.

Mörkbetsat trä. Rikligt skuren genombruten dekor av drakar och bladverk. Soffa, 2 fåtöljer samt bord. Stoppad sits. Soffans L 135. Bordet L 130. B 86. H 75.

Repor. Slagmärken. Skador. Fläckar. Sliten klädsel.

Utropspris
14 000 SEK