SERVISDELAR, 38 delar, opakgods, "Yesso", Gustavsberg, 1900-talets början.

Blå och vit glasyr med blomster motiv. 7 sopptallrikar. 7 assietter. 6 små assietter. 10 mattallrikar. 2 uppläggningsfat. Varav 6 kaffekoppar med fat senare tillverkning och ej märkta.

Slitage. Lagningar. Repor. Kantskador. Krackelringar i glasyr.

Utropspris
2 000 SEK