STEKFAT, porslin, Qing dynastin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Europeiserande dekor i famille rose, ros i spegel samt delvis förgyllda mönster längs bräm. Avfasade hörn, delvis konturerad kant. L 37.

Smärre slitage. Glasyr- samt tillverkningsdefekter.

Utropspris
4 000 SEK