PARTI SILVER, 12 skedar och 3 sockertänger. 800 - 813 silver. Finland, Ryssland 1853 - 1966. Vikt 310 g.

Bl.a. matsked J.V. Aarne, Wiborg 1917, tesked T. Lilius 1853, sockertång St. Petersburg sekelskiftet 18/1900, sockertång Moskva 1892.

Bruksslitage, bucklor.

Utropspris
150 EUR