MATSKEDAR, 4 st, olika, silver, svenska stämplar, 1800-tal. Vikt ca 208 g.

3 st spetsmodell, Daniel Hedberg, Eksjö 1818-1849, L 21,5. Johannes Lyberg, Gränna 1804, L 21,5. 1 st modell franska liljan, AM Elgstrand, 1861, L 21.

Monogram. Åldersrelaterat bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK