SERVISDELAR, 83 delar, porslin, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets mitt.

12 moccakoppar med fat.
10 kaffekoppar med fat samt 14 kaffefat.
5 tekoppar med fat samt 4 tefat.
8 bärtallrikar.
3 lockkarotter.
2 mjölkkannor.
2 sockerskålar, varav en med lock.
3 uppläggningsfat.
2 djupa tallrikar.
8 assietter.
13 smörgåstallrikar.
12 mattallrikar.
Kaffekanna, tekanna, vattenkaraff.

Bruksslitage, flera delar med nagg och lagningar medföljer.

Utropspris
3 000 SEK