SKÅL, silver, Samuel Pettersson, Linköping, 1862. Tot vikt ca 226g.

På fot. Dekor av eklöv. Förgylld invändigt. H 10, diam 16.

Slitage. Bucklig fot. Repor.

Utropspris
1 500 SEK