SERVIS, 89 delar, glas, Kosta Dekorationsindustri, 1900-tal.

Rutslipad dekor på rund fot, försilvrad kant. 11 vitvinsglas, 12 rödvinsglas, 12 grogglas, 11 dessertskålar/cocktailglas på fot, 12 selterglas, 10 sherryglas, 11 starkvinsglas, 10 snapsglas. H 8,5-15. Etikettmärkt "Kosta Dekorationsindustri", "Kristall".

Slitage. Sliten försilvring.

Utropspris
3 000 SEK