PARTI BÖCKER, 6 delar, 1800-1900-tal.

Bestående av:
Taflor af Svenska Konstnärer, Stockholm 1858.
M.Lábbé Aug Sergent; Les enfants de la Bible, Paris 1857.
William Somervile; The Chance a Poem, London MDCCXXXV.
H Hildebrand mf; Nationalmuseum och Statens Historiska Museum, handbok för besökare, Stockholm 1873.
Typographie der Stadt Magdeburg, Magdeburg 1829.
Pierre Gaxotte; le Siecle de Louis XV, Paris 1933.

Ställvis hårt slitage.

Utropspris
1 500 SEK