MAT- ,TE- OCH KAFFESERVIS, 145 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets slut.

Mattallrikar, 14 st, smörgåstallrikar, 12 st, djupa tallrikar, 12 st. Assietter, 12 st, tårtassietter, 12 st, kakassietter, 12 st, djupa assietter, 12 st. Kaffekoppar med fat, 12 st, tekoppar med fat, 6 st. Uppläggningsfat av olika modeller, 12 st, skålfat på fot. Karott, terrin med lock, såsskål, mindre såssnipa, senapskanna med lock, smörhundar, 6 st. Mjölkkannor, 2 st, gräddkannor, 2 st, sockerskålar med lock, 2 st. Cigaretthållare samt askfat, 10 st.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
15 000 SEK