Madeleine Pyk – en samling F769

Thage Lundström-Björn

(Sverige, Född 1914)
Thage Lundström-Björn
(Sverige, Född 1914)

THAGE LUNDSTRÖM-BJÖRN, olja på duk, sign o dat -1971.

Á tergo: "Orginal" "Malta" olja efter skiss 1967. L Björn -1971. Ungdomar en afton på en bänk med utsikt över medelhavet anno år -1967.

Ytsmuts. Krackeleringar.

Utropspris
3 000 SEK