MATSALSMÖBEL, 9 delar, senbarockstil, 1900-tal.

Bonad björk. Bord med fyra iläggsskivor (l 50+50+50+35) och 8 stolar. Bordet med rund form och svängda ben, diam 113 (tot l 298), h 76. Stolarna med genombruten balusterrygg, svängda ben.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
5 000 SEK