KOMMODER, ett par, senempire, 1800-talets mitt.

Mahognyfanér. Överdel med lucka med underliggande plats för toalettsett. Välvd skåpdörr flankerad av spiralvridna kolonner med avslutande kapitäl. Kvadratisk bas. L 44, B 44, H 83.

Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador. Fläckar. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK