KLOCKSTÄLL, vitmetall, jugend, Württembergische Metallwarenfabrik, WMF, samt FICKUR, Ancre, med KED, silver.

Klockställning i form av ung flicka, h 19, l 12.
Fickur Ancre, 15 rubis, urtavlan vit emalj, diam. 4,7 samt
ked med dragnyckel, l 30, otydliga stämplar. Nyckel finns.

Slitage, repor, skador i metallen samt i urtavlans emalj. Urets glas separat. Ej funktionstestat.

Utropspris
200 EUR