Thomas Rose Miles

(Storbritannien, 1869-1906)
Thomas Rose Miles
(Storbritannien, 1869-1906)

THOMAS ROSE ACT. MILES (STORBRITANNIEN), olja på duk, sign. och dat. 1870.

Kustlandskap i månsken. 45x81.

Krackelyr, ställvis färgbortfall, uppfodrad på duk.

Utropspris
1 500 EUR