SKEDAR, 7 st, silver. Bland annat Jonas Elg, Västerås, 1789. Vikt 342g.

Jonas Elg, Västerås, verksam 1772-1817.
Carl Petter Åberg, Arboga, verksam 1790-1831.
? Solberg, 1776.
Erik Magnus Lundberg, Örebro,verksam 1778-1819.
Carl Gideon Renander, Stockholm, verksam 1775-1819.
Hans Langberg, Söderhamn, verksam 1762-1814.
L 21-20.

Bruksslitage. Märken och repor. Minnesgravyer.

Utropspris
3 000 SEK